Ile trwa seans w Planetarium Wenus?

Seans trwa ok. 35-50 min i najczęściej składa się z dwóch części: pokazu oraz filmu.

Ile miejsc znajduje się na sali planetaryjnej?

Na sali znajdują się 93 fotele, z czego 85 posiada możliwość odchylenia oparcia, a cztery miejsca dostosowane są dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Od ilu lat dostępne są seanse?

Prosimy aby na sens do Planetarium Wenus nie przyprowadzać dzieci poniżej 3 roku życia. Maluchy źle znoszą panującą na seansach ciemność, hałas i nadmiar bodźców wizualnych.
W przypadku opuszczenia sali (np. do toalety), nie ma możliwości powrotu na seans.

Jakie są dostępne wersje językowe filmów?

Wszystkie projekcje Planetarium Wenus prezentowane są w języku polskim. Każdy z seansów można wysłuchać również w angielskiej wersji językowej. Słuchawki do odbioru takiej wersji można wypożyczyć w kasie przed seansem.

Czy można wnosić i spożywać napoje lub jedzenie w sali planetaryjnej?

W sali planetaryjnej obowiązuje zakaz spożywania napojów i jedzenia.

Czy można fotografować lub filmować seans w Planetarium?

Filmy pokazywane w Planetarium objęte są prawem autorskim, w związku z powyższym nie można ich rejestrować. Ponadto, prosimy o wyłączenie urządzeń emitujących dźwięk czy światło, aby nie przeszkadzać innym w odbiorze projekcji. Prosimy też o wyłączenie na czas seansu telefonów komórkowych. W sali powinno być zupełnie ciemno.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania związane z projekcjami w Planetarium?

Niewskazany jest udział w seansach planetaryjnych osób ze stwierdzoną epilepsją. Duża liczba szybko przemieszczających się obiektów na ekranie sferycznym może wywołać atak.