https://planetariumwenus.pl/new/wp-content/uploads/2017/08/MG_9838_Wenus-750x500.jpg

Kiedyś kino Wenus, dzisiaj – Planetarium, umiejscowione niemal w samym centrum Zielonej Góry, jest obiektem wyjątkowym przede wszystkim dzięki zainstalowaniu ruchomej kopuły, której masa to prawie 3 tony, średnica wynosi 10 metrów, a pod nią znajdują się 93 wygodne fotele.

Konstrukcja Planetarium Wenus jest unikatowa, jedynie w trzech miejscach na świecie znajdują się Planetaria, których kopuły mają możliwość zmiany kąta swojego nachylenia w stosunku do widowni. Zielonogórskie Planetarium wyposażone jest w kopułę wykonaną w technologii NanoSeam przez amerykańską firmę Spitz. Obraz, składający się łącznie z 16 milinów pikseli, tworzy osiem, wysokiej klasy projektorów video. W połączeniu z systemem audio pracującym w technologii Dolby Digital 5.1, daje gwarancję niezapomnianych wrażeń widzom.

https://planetariumwenus.pl/new/wp-content/uploads/2017/08/MG_9768a-750x500.jpg

Dostarczony przez firmę SkySkan cyfrowy system projekcyjny Digital Sky 2 pozwala na zaprezentowanie gwieździstego nieba, zachodzących na nim zjawisk widzianych w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na Ziemi lub w Kosmosie. Możemy oglądać obiekty bliskiego i dalekiego wszechświata nawigując pośród planet, gwiazd i mgławic. System projekcyjny pozwala także na wyświetlanie filmów wykonanych w technice Fulldome, które znajdują się w ofercie Planetarium, także w systemie 3D.
Planetarium, to nie jedyna funkcja naszej widowni, ale także miejsce przystosowane do prowadzenia konferencji, koncertów i innych wydarzeń artystycznych. Cała sala wyposażona jest w 375 miejsc.