Ferie Zimowe 2023

Ferie zimowe 2023 w Planetarium Wenus.
Uwaga! Bilety na zajęcia teoretyczno – warsztatowe organizowane w Planetarium Wenus w czasie ferii zimowych są już dostępne.
Kupno biletu jednoznaczne jest z zapisaniem się bilety do zakupienia on-line lub w kasie Planetarium.
Zajęcia przewidziane są dla dwóch grup wiekowych, odbywać się będą w „Sali Lotów Kosmicznych”, czas zajęć 1.5 h.
Oferta dla uczniów klas 4 – 6:

 

„Skaliste Światy Układu Słonecznego” – Na spotkaniu poznamy kilka obiektów Układu Słonecznego, które posiadają skalistą powierzchnię, więc można na nich wylądować. Odwiedzimy m.in. Wenus, Marsa, jeden z księżyców gazowego olbrzyma, Saturna, oraz planetę karłowatą – Plutona. W trakcie zajęć wykorzystamy program komputerowy będący symulatorem nieba i kosmosu. Koszt 20zł.
31.01 bilety
07.02 bilety 

„Spójrz w Niebo!” – Uczestnicy poznają program Stellarium i z jego pomocą przyjrzą się najciekawszym zjawiskom astronomicznym tego roku. Dodatkowo dzieci dowiedzą się praktycznych informacji w jaki sposób obserwować dane zjawisko oraz otrzymają rozpiskę omawianych wydarzeń. Koszt 20zł.
01.02 bilety
08.02 bilety

„Kosmiczna przyszłość” – Dzieci dowiedzą się podstawowych informacji o przyszłościowych misjach kosmicznych takich jak Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, misja księżycowa Artemis czy Starship. Będą mogły także wykonać swój własny papierowy model statku kosmicznego. Koszt 20zł.
02.02 bilety
09.02 bilety

„Widać!” – W trakcie tych warsztatów ich uczestnicy poznają budowę teleskopu oraz dowiedzą się jak obsługiwać taki sprzęt.
03.02 bilety
10.02 bilety


Oferta dla uczniów klas 7 – 8:

 

„Programowanie Lego” – zajęcia warsztatowe w zakresie programowania i robotyki. Łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch. To ciekawy sposób na świetną zabawę oraz świetną okazję do nauki. 4 spotkania/ koszt 50zł.
od 31.01 bilety
od 07.02 bilety

 

Udostępnij: