DZIEŃ ZIEMI w Centrum Nauki Keplera

W tym roku, Światowy Dzień Ziemi, Centrum Nauki Keplera obchodzić będzie 12 i 13 kwietnia! Zarówno Centrum Przyrodnicze, jak i Planetarium Wenus, przygotowało wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.


W Centrum Przyrodniczym, 12 kwietnia, w godzinach od 12:00 do 15:00, odbywać się będą pokazy, doświadczenia i zajęcia warsztatowe dla grup zorganizowanych. Zaplanowaliśmy eksperymenty nawiązujące do naszej biosfery, hydrosfery i atmosfery oraz zajęcia plastyczne podczas których stworzymy kolaże poświęcone naszej planecie i ochronie bioróżnorodności. 13 kwietnia o godzinie 13:00 rozpocznie się natomiast cykl wystąpień przyrodników lubuskich. Na godzinę 14:30 zaplanowaliśmy film pt. „Intymne życie żurawi„ oraz prelekcję, którą poprowadzi Piotr Dziełakowski. Tego dnia, otwarta zostanie również wystawa fotografii przyrodniczej „Żuraw w lesie”.
Na zajęcia w dniu 12 kwietnia obowiązuje rezerwacja mailowa na adres: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl. Koszt biletu – 5.00 PLN (bilet upoważniania do zwiedzenia ekspozycji). Liczba miejsc ograniczona. 13 kwietnia zapraszamy do Centrum Przyrodniczego wszystkich chętnych – wstęp wolny.
W Planetarium Wenus, 13 kwietnia, o godzinie 12:00 rozpoczniemy animacje i zabawy dla dzieci z rodzicami od 5 roku życia. Przygotowaliśmy zarówno zabawy plastyczne jak i ruchowe. Podczas spotkania dzieci poznają podstawowe informacje na temat naszej planety. Dowiedzą się również jak bardzo jest wyjątkowa na tle innych planet naszego układu słonecznego i jak możemy o nią zadbać.
Liczba miejsc na animacje jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy na adres mailowy zapisy@centrumnaukikeplera.pl. Gwarancją miejsca jest mail zwrotny.
Oprócz zabaw dla dzieci, przygotowaliśmy również krótki pokaz pod kopułą, który prezentowany będzie tego dnia przed każdym pokazem z repertuaru Planetarium.

Nasze wydarzenia zostały zakwalifikowane jako wydarzenia partnerskie ogólnoeuropejskiej akcji Green Week. Na stronie internetowej www.eugreenweek.eu znajdziecie inne inicjatywy związane z ochroną środowiska. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij: