Dzień Liczby Pi w Centrum Nauki Keplera

Czas na rozpoczęcie wspólnego świętowania 5. Urodzin Centrum Nauki Keplera!
13 oraz 14 marca Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus, zaplanowało wspólne świętowanie Dnia Liczby Pi.
W planetarium, przed każdym pokazem, odbędzie się krótka prezentacja rozwinięcia liczby Pi pod kopułą. W Centrum Przyrodniczym natomiast goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w zabawach i warsztatach przy specjalnie przygotowanych stanowiskach.

13 marca, Zespół Edukacyjny nr 7 w Zielonej Górze przygotował grę miejską „Pi-stacja”, w ramach której, w holach budynków CNK przygotowane zostaną stanowiska, przy których uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania logiczno-matematyczne. Gra odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00

14 marca, od godziny 12.00, zapraszamy wszystkich mieszkańców na Zielonogórski Deptak gdzie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie zabawy, podczas której mieszkańcy miasta, narysują za pomocą szablonów i specjalnej kredy, wokół Ratusza, jak najdłuższe rozwinięcie liczby Pi. Mieszkańcy biorący udział w zabawie otrzymają specjalnie stworzone przypinki z urodzinowym logo. Tego dnia również otwarta zostanie wystawa prezentująca plakaty z wydarzeń odbywających się w Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczym na przestrzeni 5 lat. Stanie ona przy Zielonogórskim Ratuszu.

Zarówno w Centrum Przyrodniczym jak i w Planetarium Wenus, bilety wstępu 14 marca, będzie można kupić za symboliczną kwotę 3,14 zł!

więcej szczegółów na:
www.centrumprzyrodnicze.pl
www.planetariumwenus.pl

Udostępnij: