Zespół NOVA i ich udział w międzynarodowym konkursie „CanSat”

Miło nam poinformować, że Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, objęło oficjalnym patronatem projekt zespołu Nova, biorącego udział w międzynarodowym konkursie „CanSat”.

Nova to zespół sześciu uzdolnionych uczniów drugiej klasy o profilu politechnicznym, III-go Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze, którego opiekunem jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SNaFi, reprezentowane przez Pana Konrada Colle.

Chcąc spełniać swoje marzenia zdecydowali się oni na udział w międzynarodowym konkursie „CanSat”, który w Polsce jest organizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w ramach programu ESERO-Polska. Zwycięzca polskiego konkursu zostanie wyróżniony możliwością uczestniczenia w finałach konkursu CanSat na szczeblu europejskim.

Dotychczas przeszli pierwszy etap eliminacji krajowych, do których zakwalifikowało się 25 najlepszych drużyn z całej Polski, a jedną z nich jest właśnie zespół z Zielonej Góry.

Ideą wspomnianego konkursu jest zbudowanie minisatelity, który zostanie wyniesiony rakietą na wysokość od 1km do 3km, a następnie w trakcie opadania na spadochronie wykona niezbędne pomiary. Zgromadzone informacje pozwolą im spełnić założenia misji podstawowej oraz dodatkowej.

Udział w konkursie jest dla nich niebywałą szansą na zgłębienie swojej wiedzy oraz zdobycie doświadczenia w zagadnieniach związanych między innymi z fizyką, programowaniem oraz nowoczesnymi technologiami. Poza wiedzą i doświadczeniem będzie to również niesamowita przygoda.

Zainteresowanych postępami prac zachęcamy do odwiedzenia strony na portalu Facebook.

www.facebook.com/NovaTeamPoland

Udostępnij: