WSPANIAŁE PUSTKOWIE – wystawa z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu

WSPANIAŁE PUSTKOWIE to wystawa stworzona przez Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus w Zielonej Górze, z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu.

Przestrzenna konstrukcja, zajmująca powierzchnie około 100 m2, rozmieszona zostanie na Zielonogórskim Deptaku, w okolicach Ratusza. Składa się ona z 5 modułów poświęconych Księżycowi i misjom Apollo. Dowiemy się z nich między innymi podstawowych informacji na temat naszego naturalnego satelity, tego jak powstał i jak wpływa na naszą planetę. Nie zabraknie też krótkiej historii dotyczącej podboju kosmosu przez człowieka.

Najważniejsza jest natomiast część poświęcona misjom Apollo, zarówno tym bardziej jak i mniej udanym. Specjaliści tworzący wystawę skupili się nie tylko na istotnych faktach, ale również ciekawostkach i ludziach, którzy współtworzyli sukces lądowania człowieka na Księżycu.

Nie zabraknie także teorii spiskowych związanych z tym wydarzeniem. Na wystawie znajdziemy elementy związane z popkulturą – muzyką, filmem i sztuką, do której ten „wielki krok dla ludzkości”, również wiele wniósł.

Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca – w dokładną rocznicę pierwszego lądowania na Księżycu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert zespołu Cadillac, który zagra repertuar grupy Pink Floyd – „Dark Side of The Moon”. Nie będzie to jednak zwykły koncert. Na wszystkich, którzy zechcą towarzyszyć nam w tym wydarzeniu, czekać będzie wyjątkowy, kosmiczny klimat. Rozpoczynamy o godzinie 20.00!

 

Udostępnij: