Wykłady o astronomii – Nasze supermoce

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszej odsłonie serii spotkań „Wiedza – najlepsza z supermocy”. Nasi Specjaliści z Planetarium Wenus zostali zaproszeni do współpracy przy tym wydarzeniu i poprowadzili wykłady o astronomii, wspierając ideę projektu, czyli popularyzację różnych dziedzin nauki.

We wtorek 24.11 w Auli Uniwersyteckiej UZ przy ul. Podgórnej, odbył się pierwszy wykład otwarty z cyklu „Wiedza – najlepsza z supermocy”. Spotkania te organizowane są przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Zielona Góra. Jak podkreślają, jest to świetna opcja na uzupełnienie zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, ale także atrakcyjna forma spędzenia czasu dla wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic.

Tematyka pierwszego spotkania dotyczyła astronomii. Nasi przedstawiciele z Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus byli prelegentami podczas wydarzenia, a każdy z nich skupił się na nieco innym zagadnieniu. Mateusz Wiśniewicz poprowadził wykład pt. „Astronomia fal grawitacyjnych”, natomiast Agnieszka Zbanyszek przybliżyła zagadnienia związane z nowoczesnymi cyfrowymi systemami planetaryjnymi. Oprócz naszych pracowników, wykład „Współczesne oblicza astronomii” wygłosiła Magdalena Szkudlarek, doktorantka UZ.

Najnowsze informacje o comięsięcznych spotkaniach z cyklu „Wiedza – najlepsza z supermocy” dostępne na stronie projektu na facebook’u.
Polecamy i zapraszamy![mk_gallery title=”Wiedza – najlepsza z supermocy” images=”1080,1079,1078,1077,1076,1075,1074,1073″ style=”grid” column=”3″ image_size=”crop” height=”150″ hover_scenarios=”fadebox” item_spacing=”8″ margin_bottom=”0″ frame_style=”simple” disable_title=”false” image_quality=”1″ pagination=”false” count=”10″ pagination_style=”1″ order=”ASC” orderby=”date” item_id=”1448809177-565b12d9c4d44″][/vc_column][/vc_row]

Udostępnij: