„Weekendowy Szlak Naukowy” w Planetarium Wenus

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach „Weekendowego Szlaku Naukowego”, który odbędzie się od 22 do 24 listopada.

Przede wszystkim zapraszamy wszystkich na pokazy, na które w tych dniach będzie można zakupić bilety w promocyjnej cenie 1 zł. Dokładny repertuar znajduje się na naszej stronie internetowej www.planetariumwenus.pl. Tam również istnieje możliwość rezerwacji biletów.

23 listopada, w sobotę, odbędą się również warsztaty z obsługi Stellarium. Jest to darmowe oprogramowanie, umożliwiające oglądanie realistycznie wyglądającego nieba na ekranie komputera. Pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzić jakie obiekty są widoczne na niebie w dowolnym miejscu na Ziemi oraz w szerokim zakresie dat. Dostarcza wielu informacji na temat obiektów astronomicznych oraz sztucznych satelitów. Posiada także wiele zaawansowanych funkcji, które na pewno zadowolą pasjonatów astronomii.

Warsztaty odbędą się w 3 blokach: godzina 13.00 – dzieci wieku od 7 do 13lat, godzina 14.00 – młodzież w wieku od 14 do 17 lat, godzina 15.00 – dorośli. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy m.kucaba@centrumnaukikeplera.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Udostępnij: