Seanse edukacyjne

Od września serdecznie zapraszamy na nowość w naszej ofercie: pokazy edukacyjne prowadzone na żywo przez naszych Specjalistów. Forma seansu pozwala na interakcję publiczności z prowadzącym, zadawanie pytań, a także odmienny za każdym razem charakter pokazu.

Proponujemy dwa tematy seansów:

  • ZIEMIA WE WSZECHŚWIECIE

Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca, które tworzą układ planetarny najlepiej nam znamy, chociaż wciąż jeszcze skrywający przed nami wiele tajemnic i zagadek. Objaśniamy budowę Układu Słonecznego pokazując z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy. Tłumaczymy przyczyny pozornego ruchu Słońca i kreślonych na tle gwiazd skomplikowanych torów planet obserwowanych z poruszającej się dokoła Słońca Ziemi.

Czas trwania: 45 min
Grupa odbiorców: SP, GIM, PGIM
Seans edukacyjny prowadzony „na żywo”

  • KOSMOS

Każdemu z nas znajomy jest widok rozgwieżdżonego wieczornego nieba. Natomiast nie wszyscy potrafimy zidentyfikować poszczególne jego elementy – gwiazdozbiory i nazwać najjaśniejsze z gwiazd widocznych na niebie. Przeniesiemy się w wirtualną podróż po północnym niebie, nauczymy się rozpoznawać gwiazdozbiory i zapoznamy się z ich historią. Dokonamy także przeglądu nieba wieczornego widocznego na początku poszczególnych pór roku wybierając najbardziej charakterystyczne jego elementy, zobaczymy również jakie obiekty astronomiczne kryją się w ich sąsiedztwie.

Czas trwania: 45 min
Grupa odbiorców: SP, GIM, PGIM
Seans edukacyjny prowadzony „na żywo”

 

Rezerwacji dokonywać można w kasie Planetarium, telefoniczne pod nr +48 693 891 680 oraz online.

Przypominamy, że rezerwacji grupowych najlepiej dokonywać mailowo na adres: pw@centrumnaukikeplera.pl.

Udostępnij: