Ścieżki eksploracji kosmosu w XXI w. – Czwartkowe Spotkania z Nauką

08.04.2021r. o godzinie 18:00 odbędą się kolejne Czwartkowe Spotkania z Nauką, pt. „Ścieżki eksploracji Kosmosu w XXI w.”
Transmisja online na żywo odbędzie się na naszym fanpage’u
Naszymi gośćmi będą dr Anna Fogtman, na co dzień pracująca w Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz mgr Anna Bukiewicz – Szul, współzałożycielka Stowarzyszenia WroSpace, organizującego World Space Week Wrocław oraz Yuri’s Night.
Tym razem porozmawiamy o przyszłości rozwoju technologii kosmicznych. Zobaczymy jak wiele udało się już osiągnąć ludziom oraz nakreślimy problemy, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć w kolejnych latach.
Przyjrzymy się najnowszym zagadnieniom z zakresu medycyny kosmicznej oraz zdradzimy kilka szczegółów, opracowywanej w Europejskiej Agencji Kosmicznej, stacji kosmicznej przyszłości – Gateway.
Powiemy dlaczego warto popularyzować wiedzę o Kosmosie i co powinniśmy zrobić, aby związać swoją zawodową przyszłość z Kosmosem.
 
 dr Anna Fogtman
Studiowała biotechnologię i biologię molekularną. Regularnie przemawia na międzynarodowych konferencjach, współautorka licznych publikacji naukowych, a także dwóch wniosków patentowych. Należy do Zespołu Medycyny Kosmicznej Europejskiego Centrum Astronautów, Europejskiej Agencji Kosmicznej. Tam, jako „Crew Exploration Scientist”, zajmuje się opracowywaniem strategii ochrony zdrowia europejskich astronautek i astronautów oraz innych ludzi przed niekorzystnymi warunkami panującymi w przestrzeni kosmicznej. Zajmuje się koordynacją projektów naukowych z zakresu biologii i medycyny kosmicznej. Współpracuje z międzynarodowymi agencjami kosmicznymi, opracowując wspólne plany budowy stacji kosmicznej na orbicie księżyca. Skupia się również na uprzedzeniach ze względu na płeć w istniejących już regulacjach dla astronautek i astronautów.
  
mgr Anna Bukiewicz – Szul
Współzałożycielka stowarzyszenia WroSpace. Od wielu lat popularyzatorka nauki, specjalizująca się w eksploracji kosmosu. Z wykształcenia fizyk komputerowy, a na co dzień nauczycielka fizyki i informatyki. Pasjonatka, społeczniczka, a przy tym wulkan pozytywnej energii. Jest odpowiedzialna za organizację oraz stronę merytoryczną wydarzeń World Space Week Wrocław i Yuri’s Night Wrocław. Jest Ambasadorką Kosmiczną Biura Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. Współorganizatorka szkoleń dla nauczycieli, podczas których wykorzystuje wiedzę ze szkoleń, w których sama brała udział, m.in. organizowanych przez CERN, ESA i ASEF.
 
Jeżeli już dzisiaj macie pytania do naszych gości, prześlijcie je do nas przez wiadomość na Facebook’u.
 
Udostępnij: