PTMA w Planetarium Wenus

Miło nam poinformować, że Planetarium Wenus, zostało oficjalną siedzibą Zielonogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

PTMA, działa w Zielonej Górze już od wielu lat, zachęcając mieszkańców miasta do obserwacji nieba podczas różnych wydarzeń kulturalnych, np. w ramach Lata Muz Wszelakich. Wielokrotnie można spotkać ich między innymi na Winnych Wzgórzach Palmiarni lub przed dotychczasową siedzibą, przy Obserwatorium Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wieży Braniborskiej. Dzięki ich pasji i dużej wiedzy, wiele osób mogło po raz pierwszy spojrzeć w niebo przez teleskop i zarazić się miłością do patrzenia w gwiazdy, i nie tylko.

27 kwietnia, o godzinie 16:30, czyli przed pierwszym pokazem premierowym filmu „Europa ku gwiazdom”, nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy informującej o naszej współpracy, przez Panią Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Agatę Miedzińską oraz przewodniczącego Zielonogórskiego PTMA – Gabriela Wziętka.

 W holu Planetarium wyświetlane będą, tego wieczoru, fotografie z wielu obserwacji nieba, przeprowadzonych przez członków Towarzystwa. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij: