Premiera pokazu – Formuła

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus w dalszym ciągu świętuje swoje 5 urodziny! Z tej okazji mamy dla Was wyjątkowy prezent!

Stworzyliśmy kolejny autorski pokaz pt. „Formuła”. Przedstawia on piękno fraktali i przybliża ten pozornie skomplikowany temat. Jest to pierwsza animacja w technologii 3D stworzona przez nasz zespół!

Zapraszamy na premierowy pokaz w sobotę, 24 października o godzinie 18:00.

Pojęcie fraktala powstało w celu opisania otaczającej nas przyrody, a także rzeczywistości matematycznej. Fraktale mogą przybierać najróżniejsze kształty, ich brzegi są poszarpane i rozbudowane, a wiele z nich może istnieć jedynie w formie trójwymiarowej grafiki komputerowej.

Zanurzcie się w niesamowitym obrazie przedstawiającym fraktale, które do tej pory były tylko matematycznymi regułami. Zobaczcie niesamowite kształty, kolory i głębię.

Otacząjący nas Wszechświat można nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć. Aby to zrobić, naukowcy zamienili sygnały elektromagnetyczne na dźwięk. I właśnie te „kosmiczne dźwięki” zostały wplecione w elektroniczne brzmienia, które usłyszymy w czasie seansu. Muzykę skomponował Mateusz „Muzzy” Daszuta.

Serdecznie Zapraszamy!

Udostępnij: