Premiera filmu AURORA! Koncert i iluminacje laserowe!

20 października, w Planetarium Wenus odbędzie się wyjątkowa premiera filmu „Aurora”. Oprócz pokazów, w holu Planetarium odbędzie się również koncert muzyki sensorycznej oraz iluminacje laserowe przedstawiające zorze polarną.


Zorza polarna to jedno z najbardziej niezwykłych i spektakularnych zjawisk, jakie człowiek może zaobserwować w przyrodzie. Doświadcz jej i Ty, oglądając pierwsze na świecie wideo zorzy, zarejestrowane w czasie rzeczywistym w rozdzielczości 4096 x 4096 px. Dzięki filmowi „Aurora”, udasz się w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe, gdzie zobaczysz ją z bliska, niczym na wyciągnięcie ręki. Dowiesz się także, w jaki sposób powstaje ten fenomen przyrody i jak przestrzeń kosmiczna może oddziaływać na ziemską atmosferę, tworząc niezapomniane widoki.
Aby stworzyć odpowiedni nastrój sprzyjający obserwacji zorzy, w holu Planetarium odbędzie się seans muzyczny Magdaleny Pytkowskiej, w którym „przy pomocy pierwotnych dźwięków, wibracji, częstotliwości natury i świata, przeniesiemy się do przestrzeni, w której nie ma ograniczeń. Umożliwią nam to archaiczne instrumenty o kilkuwiekowej tradycji, gongi i misy dźwiękowe, bęben oceaniczny, sansula, kalimba, tank drum, ksylofon, grzechotki, dzwonki rurowe, dzwoneczki Zaphir czy tingsza.” Więcej na temat koncertu można odnaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3003257103077660/
Również w holu Planetarium przygotowane zostaną iluminacje laserowe przedstawiające właśnie zorze polarną. Mamy nadzieję, że efekt zaskoczy wszystkich naszych gości, a klimat który stworzymy przeniesie Was wprost pod światła zorzy widziane np. na Islandii.
Pokazy premierowe odbędą się 20 października o godzinie 17.00 i 18.00. Zachęcamy do rezerwacji biletów na stronie www.planetariumwenus.pl
Atrakcje w holu są bezpłatne i rozpoczną się pół godziny przed każdym z seansów premierowych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/760863107668594/

Udostępnij: