PREMIERA – Explore

Mamy wielką przyjemność zaprosić na polską premierę najnowszej produkcji Creative Planet, która odbędzie się 28 kwietnia w Planetarium Wenus.

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób nasz współczesny statek kosmiczny może poruszać się szybko i precyzyjnie na orbicie Ziemi i poza nią?  Aby się tego dowiedzieć dołącz do pełnej przygód podróży ludzkości: od starożytnej Mezopotamii do epoki eksploracji kosmosu. 
Explore to historia fascynacji ludzkości gwiazdami – od starożytnych obserwatorów gwiazd i astrologów, po przełomowe odkrycia Mikołaja Kopernika i Johannesa Keplera. Teorie Keplera na temat elips planetarnych otworzyły Wszechświat na eksplorację w sposób, o którym nie marzył, w stulecia po jego śmierci. Prawa Keplera mają fundamentalne znaczenie w fizyce i astronomii i są podstawą współczesnych lotów kosmicznych. Transport statków, ludzi i ładunków poza Ziemią zależy od tych praw ruchu. Pokaz prezentuje, jak działają te prawa, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień.
Historia Explore koncentruje się na motywach ludzkich podróży na Marsa, przedstawia i wyjaśnia szeroki wybór powiązanych tematów naukowych, w tym historii astronomii, modeli geocentrycznych i heliocentrycznych, praw ruchów planetarnych Keplera.

 

Rezerwacja biletów:

PREMIERA, sobota – 28 kwietnia, godz. 18:00:
http://bilety.centrumnaukikeplera.pl/numerowane.html…
sobota – 28 kwietnia, godz. 19:00:
http://bilety.centrumnaukikeplera.pl/numerowane.html…

Udostępnij: