Pokazy na żywo

LETNIE NIEBO

Lato w pełni, długie wieczory zachęcają aby spoglądać w górę na to, co dzieje się na niebie. A w lipcu i sierpniu możemy dostrzec wiele wspaniałych obiektów oraz zjawisk.

Widoczne są m. in. planety naszego Układu Słonecznego, a wśród nich Saturn ze swoimi przepięknymi pierścieniami. Znajdziemy również skupiska gwiazd oraz kolorowe mgławice. Niebawem będziemy też mogli podziwiać zaćmienie Księżyca.

O tym w jaki sposób odnaleźć te oraz inne obiekty i zjawiska oraz kiedy je obserwować, dowiecie się w naszym Planetarium z najnowszego pokazu „Letnie niebo”

Czas trwania:

Typ projekcji:

Język:

Grupa docelowa:

Rok produkcji:

Produkcja:

ROK 2057

Zapomnijmy na chwilę o tym co się dzieje dookoła nas i wyobraźmy sobie, że jesteśmy w roku 2057. Podróże kosmiczne stały się codziennością, ludzkość jest blisko stworzenia sztucznej inteligencji. Uczestnicy seansu stanowić będą jedną z pierwszych grup kolonizacyjnych nowego układu planetarnego. Co ich czeka? Dowiedz się, jak dotychczas wyglądała eksploracja kosmosu i jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. W końcu loty w kosmos są największą przygodą człowieka.

Czas trwania: 45 min

Typ projekcji: seans 3D, 4K

Język: pol.

Grupa docelowa: dla wszystkich

Rok produkcji: 2017

Produkcja: PLANETARIUM WENUS

ZIEMIA WE WSZECHŚWIECIE

Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca, które tworzą układ planetarny najlepiej nam znamy, chociaż wciąż jeszcze skrywający przed nami wiele tajemnic i zagadek. Objaśniamy budowę Układu Słonecznego pokazując z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy. Tłumaczymy przyczyny pozornego ruchu Słońca i kreślonych na tle gwiazd skomplikowanych torów planet obserwowanych z poruszającej się dokoła Słońca Ziemi.

Czas trwania: 45 min

Typ projekcji: seans 2D

Język: pol.

Grupa docelowa: SP, GIM, PGIM

Rok produkcji: 2016

Produkcja: PLANETARIUM WENUS