Pokazy na żywo

ODKRYĆ TAJEMNICE MARSA

Mars – Planeta, która od wieków fascynuje ludzi i budzi ich zainteresowanie. Badana przez sondy kosmiczne już od lat 60 XX w. W tym czasie wiele misji, które zostały wysłane w jej kierunku, zawiodło, ale kilka zakończyło się spektakularnymi sukcesami. Prowadzony na żywo pokaz prezentuje, jak na przestrzeni lat rozwijały się badania Czerwonej Planety, opowiada o dawnych jak i obecnych misjach badawczych oraz ich rezultatach. Obecnie Mars jest jedyną znaną ludzkości planetą zamieszkałą wyłącznie przez maszyny umieszczone tam przez ludzi… czas by na powierzchni Marsa swój krok postawił także człowiek…

Czas trwania: 45 min

Typ projekcji: 2D/4K

Język: PL

Grupa docelowa: dla wszystkich

Rok produkcji: 2019

Produkcja: PLANETARIUM WENUS

ROK 2057

Zapomnijmy na chwilę o tym co się dzieje dookoła nas i wyobraźmy sobie, że jesteśmy w roku 2057. Podróże kosmiczne stały się codziennością, ludzkość jest blisko stworzenia sztucznej inteligencji. Uczestnicy seansu stanowić będą jedną z pierwszych grup kolonizacyjnych nowego układu planetarnego. Co ich czeka? Dowiedz się, jak dotychczas wyglądała eksploracja kosmosu i jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. W końcu loty w kosmos są największą przygodą człowieka.

Czas trwania: 45 min

Typ projekcji: seans 3D, 4K

Język: PL

Grupa docelowa: dla wszystkich

Rok produkcji: 2017

Produkcja: PLANETARIUM WENUS

ZIEMIA WE WSZECHŚWIECIE

Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca, które tworzą układ planetarny najlepiej nam znamy, chociaż wciąż jeszcze skrywający przed nami wiele tajemnic i zagadek. Objaśniamy budowę Układu Słonecznego pokazując z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy. Tłumaczymy przyczyny pozornego ruchu Słońca i kreślonych na tle gwiazd skomplikowanych torów planet obserwowanych z poruszającej się dokoła Słońca Ziemi.

Czas trwania: 45 min

Typ projekcji: seans 2D

Język: PL

Grupa docelowa: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa

Rok produkcji: 2016

Produkcja: PLANETARIUM WENUS