„Odkryć tajemnice Marsa” – nowy pokaz na żywo w Planetarium Wenus

9 marca, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Planetariów. W tej właśnie okazji zaprezentujemy nasz nowy system do tworzenia pokazów FullDome – Dark Matter. Jest to ulepszona wersja dotychczasowego programu Digital Sky 2. Różnice dostrzeże każdy, kto do tej pory uczestniczył w pokazach na żywo w naszym planetarium.

Jest to nie tylko zdecydowanie lepsza jakość graficzna, ale również inny system pracy i panel sterowania, co zaprezentujemy przed każdym z dwóch premierowych pokazów. Uczestnicy będą mieli okazję po raz pierwszy poznać kulisy powstawania takich pokazów.

Korzystając z nowego oprogramowania, nasi specjaliści stworzyli wyjątkowy pokaz „Odkryć tajemnice Marsa”.

Mars – Planeta, która od wieków fascynuje ludzi i budzi ich zainteresowanie. Badana przez sondy kosmiczne już od lat 60 XX w. W tym czasie wiele misji, które zostały wysłane w jej kierunku, zawiodło, ale kilka zakończyło się spektakularnymi sukcesami. Prowadzony na żywo pokaz prezentuje, jak na przestrzeni lat rozwijały się badania Czerwonej Planety, opowiada o dawnych jak i obecnych misjach badawczych oraz ich rezultatach. Obecnie Mars jest jedyną znaną ludzkości planetą zamieszkałą wyłącznie przez maszyny umieszczone tam przez ludzi… czas by na powierzchni Marsa swój krok postawił także człowiek…

Serdecznie zapraszamy na dwa pokazy premierowe, 9 marca o godzinie 17:00 i 18:00.

Rezerwacji biletów dokonać można na naszej stronie www.planetariumwenus.pl

REGULAMIN KONKURSU FACEBOOK

Udostępnij: