Nowe technologie w medycynie – Czwartkowe Spotkania z Nauką

Zapraszamy 14.01.2021r. o godzinie 18:30 na pierwsze w nowym roku Czwartkowe Spotkanie z Nauką. Naszym gościem będzie Maksymilian Brzezicki. Temat wydarzenia to „Nowe technologie w medycynie”.  Transmisja spotkania na żywo będzie dostępna na naszym fanpage’u.

Z naszym gościem porozmawiamy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w diagnozie i monitorowaniu chorób ruchu a także w leczeniu COVID-19. Nie zabraknie także bardziej abstrakcyjnych kwestii jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w razie wypadków medycznych w przyszłych misjach w Układzie Słonecznym.
 
Maksymilian Brzezicki jest lekarzem akademickim zainteresowanym neurochirurgią, sztuczną inteligencją i chorobami rzadkimi. Uczył się medycyny w Bristolu i Oxfordzie. Jest autorem prac w zakresie sztucznej inteligencji, komputerowej oceny zaburzeń neurologicznych oraz leczenia rzadkich chorób mózgu. W szczególności fascynują go pionierskie rozwiązania w neurochirurgii, psychiatria śledcza oraz medycyna ekstremalna. Został doceniony za osiągnięcia kliniczne, akademickie i dydaktyczne.
Prowadzi wykłady w wielu krajach świata; charakteryzują je specyficzne poczucie humoru i aktywna gestykulacja. Jest najmłodszym w historii przewodniczącym Oxfordzkiego Towarzystwa Neurologicznego oraz laureatem złotego medalu Harvey’go Cushinga. Studenci wybrali go trzykrotnie nauczycielem roku.
 
Zapraszamy!
 
 
Udostępnij: