„Moja klasa leci na Księżyc” – II edycja konkursu plastycznego

Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy szkół podstawowych oraz formalne grupy naukowe dla dzieci z Zielonej Góry, do wzięcia udziału w II edycji konkursu MOJA KLASA LECI NA KSIĘŻYC!

W ubiegłym roku, w konkursie wzięło udział ponad 40 klas szkół podstawowych, których uczniowie przygotowali prace zbiorowe – wyjątkowe rakiety kosmiczne. W tym roku, głównym zadaniem jest zbudowanie KSIĘŻYCOWEGO ŁAZIKA!

Materiał z jakiego wykonane mają być pracę jest dowolny. Dodatkowym atutem podczas oceny, będzie wykorzystanie starych kartonów, butelek plastikowych, czy innych materiałów recyklingowych. Każdy pojazd musi mieć również swoją nazwę i cel misji, którą ma zrealizować na Księżycu. Musi on również mieścić się w przestrzeni 1m3

Kosmos nie ma granic, podobnie jak ludzka wyobraźnia, a przede wszystkim ta dziecięca. Liczymy na to, że to właśnie ona weźmie górę podczas przygotowywania konkursowych prac.

Pracę przyjmujemy do 3 kwietnia 2020 roku.

Finał konkursu odbędzie się 17 kwietnia, o godzinie 12:00 w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, a wezmą w nim udział wyróżnione oraz nagrodzone klasy.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 507100809.

Moja klasa leci na księżyc – karta zgłoszeń

Moja klasa leci na księżyc – regulamin pop

Udostępnij: