Mission X – kolejne działania w ramach PROJEKTU ASTRONAUTA!

Czas na kolejne wyzwanie w ramach PROJEKTU ASTRONAUTA i treningi jak u prawdziwych astronautów!

Centrum Nauki Keplera serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 8 do 12 lat, do wzięcia udziału w projekcie, w ramach którego zajęcia będą odbywać w obu obiektach Centrum, raz w Planetarium Wenus, a raz w Centrum Przyrodniczym!

Mission X to międzynarodowy projekt edukacyjny ESA, skupiający się między innymi na poprawie sprawności fizycznej oraz  nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży, poprzez realizowanie specjalistycznych misji. Zachęcamy uczniów i uczennice do trenowania, tak jak robią to prawdziwi astronauci.

Projekt został opracowany przez naukowców zajmujących się kosmosem oraz specjalistów od fitnessu pracujących z astronautami i agencjami kosmicznymi na całym świecie. Uczestnicy projektu, realizują zadania w oparciu o pracę metodą naukową oraz rozwijają umiejętność pracy zespołowej.

Ze względu na to, że zadania zawierają treści związane zarówno z fizyką, matematyką jak i przyrodą, tym razem w PROJEKT ASTRONAUTA, zaangażowane zostało całe Centrum Nauki Keplera. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, naprzemiennie przy ul. Dąbrowskiego w Centrum Przyrodniczym oraz w Planetarium Wenus, przy ul. Sikorskiego.

Projekt rozpocznie się od połowy marca. Zapisy przyjmowane są na adres w.grabowski@centrumnaukikeplera.pl/. Ilość miejsc jest ograniczona, a zajęcia są bezpłatne.

Udostępnij: