Międzynarodowy Dzień Planetariów

Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus zaprasza 11 marca na godz. 18:00 na pokaz specjalny w ramach Międzynarodowego Dnia Planetariów –  „Granice chaosu… Fraktale”

Od 1991 w Europie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Planetariów, przypadający w niedzielę przed lub po równonocy wiosennej. Celem tego święta jest promowanie wiedzy o planetariach, ich znaczeniu w edukacji oraz popularyzacja astronomii.

„Geometria fraktalna spowoduje, że zobaczysz świat innymi oczyma. W dalszej lekturze kryje się niebezpieczeństwo. Możesz utracić swój nabyty w dzieciństwie sposób patrzenia na świat. Inne wydadzą Ci się chmury, lasy, galaktyki, liście, pióra, skały, góry, wzory na wodzie, dywanach, murach i wiele innych rzeczy. I już nigdy nie będą te same”. Tymi słowami Michael Barnsley rozpoczyna słynną już książkę „Fraktale wszędzie”. I kryje się w nich sporo prawdy: każdy, kto poznał istotę konstrukcji fraktali i przekonał się, że fraktale są praktycznie wszechobecne, już nigdy nie spojrzy na otaczający świat w ten sam sposób.

Zapraszamy na fascynujący pokaz prezentujący piękny świat geometrii fraktalnej – ten nowy, zdumiewający sposób patrzenia na przyrodę i Wszechświat.

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązkowa rezerwacja miejsc

Udostępnij: