Międzynarodowy Dzień Animacji i otwarcie kącika Małego Astronauty

Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji, serdecznie zapraszamy 28 października o godz. 12:00, wszystkie dzieci, nie tylko fanów kosmosu i astronomii, na specjalną projekcję pod kopułą animowanego pokazu pt.: Polaris.
Jest to opowieść o Jamesie, pingwinie podróżującym z Bieguna Południowego i Wladimirze, zabawnym niedźwiedziu z Bieguna Północnego, którzy spotykają się na morskim lodzie Arktyki. Stają się przyjaciółmi, rozmawiają o swoich rodzinnych stronach oraz wspólnie obserwują gwiazdy, zastanawiając się, dlaczego noc jest tak długa na biegunach Ziemi. 
Będzie to zapowiedź tego, co przygotowaliśmy na grudzień, a mianowicie premierę drugiej części tego filmu. 


Korzystając z okazji, tego dnia, w holu planetarium, otwarty zostanie KĄCIK MAŁEGO ASTRONAUTY, w którym dzieci w każdym wieku znajdą zabawy i gry dla siebie. Będą to między innymi klocki konstrukcyjne do tworzenia figur przestrzennych, wielkie kartonowe rakiety do pokolorowania, klocki Leonarda – łączące się ze sobą bez kleju czy taśmy, gra wielkoformatowa polegająca na odsłanianiu planet układu słonecznego oraz wiele innych rzeczy, mających na celu pobudzać w dzieciach wyobraźnię oraz wykształcać poczucie przestrzeni czy wymiarów. 

Tego dnia, pojawi się również nowość – DZIENNICZEK POKŁADOWY małego astronauty. Jest to zabawa dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, do których skierowana jest oferta Planetarium. Każdy chętny do zabawy powinien osobiście odebrać dziennik w kasie, wypełnić go i wyruszyć w niesamowitą przygodę, korzystając ze wszystkich naszych atrakcji.
W dzienniczku znajduje się 8 pustych pól, w których nasza załoga (w punkcie kas) przybije pieczątki po każdej zakończonej wizycie w planetarium. Wizyta to nie tylko obejrzenie projekcji czy pokazu pod kopułą, ale również zwiedzenie naszych stałych ekspozycji, zabawa w kąciku małego astronauty czy uczestnictwo w organizowanych przez nas wydarzeniach. 
Każdy kto zbierze 8 pieczątek do 21 czerwca 2019 roku i złoży swój dziennik pokładowy w naszej siedzibie, weźmie udział w specjalnych animacjach, pokazie oraz losowaniu wyjątkowych nagród.

Uczestnictwo w zabawach jest bezpłatne i nieograniczone wiekiem.
Koszt biletu na projekcje (wstęp od 3 lat): 
ulgowy – 7 zł
normalny – 10 zł
zgrana rodzina – 5 zł

 

Udostępnij: