„Między nami a pulsarami”, w ramach Czwartkowych Spotkań z Nauką

8 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu Czwartkowych Spotkań z Nauką w Centrum Nauki Keplera- Planetarium Wenus. Tym razem, na naszej Sali planetaryjnej, swój wykład wygłosi doktor Instytutu Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale również dr nauk filozoficznych, Pani Karolina Rożko. Tytuł wykładu to „Między nami, a pulsarami”.

Czwartkowe Spotkania z Nauką to cykl spotkań, który w Planetarium Wenus odbywa się już od dwóch lat. Co miesiąc, przeważnie w pierwszy czwartek miesiąca, tym razem wyjątkowo w drugi, zapraszamy ciekawych gości – naukowców lub specjalistów w danych dziedzinach, którzy podejmują często nie łatwe, za to niezwykle ciekawe tematy. Wszystko przedstawione jest w prosty i przyjemny sposób tak, aby uczestnicy mogli zdobyć jak najwięcej informacji i ciekawostek w przeróżnych dziedzinach naukowych w odniesieniu do otaczającego nas świata.

Dr Karolina Rożko, w swoim wystąpieniu pokaże nam dlaczego pulsary są uważane za tak egzotyczne obiekty. Dzięki obserwacji pulsarów naukowcy mają możliwość zbadania tego co dzieje się w przestrzeni „między nami a pulsarami”.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

 

Udostępnij: