KOSMOS BEZ GRANIC

Zakładając, że przestrzeń kosmiczna nie posiada granic nie do „przeskoczenia”, my również chcemy podążać tą drogą, rozpoczynając nowy cykl projekcji i warsztatów – KOSMOS BEZ GRANIC

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nikt nie poczuł się wykluczony i mógł skorzystać z oferty Planetarium Wenus, zwłaszcza iż nasza przestrzeń jest w pełni dostosowana dla gości z niepełnosprawnościami, np. poruszających się na wózkach.

30 września obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Głuchych. To właśnie wtedy oficjalnie rozpoczniemy cykl spotkań, kierując naszą wyjątkową ofertę właśnie do osób głuchych i niedosłyszących. Jako jedyne Planetarium w Polsce posiadamy film, w pełni dostosowany przez nas właśnie dla takich osób. Niespełna rok po premierze filmu, chcemy przypomnieć o nim naszym mieszkańcom, którzy z chęcią skorzystali by z takiej oferty. Na język migowy treść filmu przełożyła nam Pani Cecylia Danielak z Polskiego Związku Głuchych, a lektorem została Pani Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Agata Miedzińska.

Majowie – Starożytni astronomowie, jest pierwszym filmem fulldome, całkowicie animowanym, wyprodukowanym w Meksyku. W czasie święta kolorów i dźwięków, Majowie – Starożytni astronomowie: Obserwatorzy Wszechświata – odwiedzają 6 świątyń Majów: San Gervasio, Chichen Itzá, Uxmal, Edzná, Palenque i Bonampak, gdzie wspólnie z widzami, zanurzają się w świecie wiedzy Majów.

Na projekcje w ramach KOSMOS BEZ GRANIC zapraszamy 30 września w niedzielę, w godzinach 13:00 i 17:00. Bilety na projekcje w ramach cyklu, w promocyjnej cenie 5 zł!

Udostępnij: