konkurs „Moja klasa leci na Księżyc”

Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy szkół podstawowych oraz formalne grupy naukowe dla dzieci, do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie z okazji 50 rocznicy lądowania na księżycu!

50 lat temu, 20 lipca 1969 roku, po raz pierwszy człowiek postawił stopę na księżycu. Od tego czasu postęp technologii nabiera coraz większego rozpędu, a do kolejnej naszej wizyty na srebrnym globie brakuje nam już naprawdę niewiele. Na księżyc może wybrać się każdy z nas. I chodź na razie może się to zadziać tylko w naszej wyobraźni, od marzeń do realizacji dzieli nas jedynie pokonywanie kolejnych, wyznaczanych sobie celów.

Konkurs polega na wykonaniu, w ramach lekcji plastyki lub lekcji wychowawczej, konstrukcji przedstawiającej rakietę lub inny pojazd, którym, z pomocą naszej wyobraźni, możemy udać się na księżyc. Materiał z jakiego wykonane mają być pracę jest dowolny, chociaż nie ukrywamy, że dodatkowym atutem będzie wykorzystanie starych kartonów czy butelek plastikowych, czyli tzw. recykling. Każdy pojazd musi mieć również swoją nazwę i cel misji na księżyc.

Kosmos nie ma granic, podobnie jak ludzka wyobraźnia, a przede wszystkim ta dziecięca. Liczymy na to, że to właśnie ona weźmie górę podczas przygotowywania konkursowych prac.

Pracę przyjmujemy do 5 kwietnia 2019 roku.

Finał konkursu odbędzie się 12 kwietnia w dzień „Załogowych Lotów Kosmicznych”, o godzinie 12:00 w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 507100809.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń: 

Moja klasa leci na księżyc – regulamin pop.docx

Moja klasa leci na księżyc – karta zgłoszeń

Udostępnij: