Wojewódzki konkurs astronomiczny „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” – Wyniki

Organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” – Instytut Astronomii im. profesora Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus mają zaszczyt ogłosić wyniki X edycji konkursu.

W kategorii szkół podstawowych:

  • miejsce I dla Szkoły Podstawowej w Dąbiu za pracę pod tytułem „Luneta Keplera”;
  • miejsce II dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie za pracę pod tytułem „Wyścig w kosmos”;
  • miejsce III – ex aequo – dla Szkoły Podstawowej w Gęstowicach za pracę „Nasz pierwszy łazik” oraz dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Świebodzinie za pracę ” Orbita Ziemi we właściwej skali”;
  • wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim za pracę pod tytułem „Badamy czynniki mające wpływ na wygląd i wielkość kraterów uderzeniowych na Księżycu”.

 

W kategorii szkół średnich:

  • miejsce I dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim za pracę pod tytułem „Sięgając marzeń i gwiazd”;
  • miejsce II dla Zespołu Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze za pracę „Kosmiczne kolizje”.

 

W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją, finał konkursu nie mógł odbyć się w budynku Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Prace konkursowe zostały przesłane elektronicznie w formie plików tekstowych, zdjęć, prezentacji i filmów. Uczestnicy jak co roku, stanęli na wysokości zadania. Projekty które ocenialiśmy były kreatywne, wymagały wiedzy, poświęcenia czasu oraz umiejętności pracy w zespole. Głosowanie na najlepsze prace odbyło się zdalnie. 

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i

życzymy dalszych sukcesów!

Udostępnij: