Kącik Małego Astronauty w Planetarium Wenus

28 października świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Animacji. Z tej również okazji odbyło się oficjalne otwarcie Kącika Małego Astronauty w holu Planetarium.

Podczas imprezy dzieci miały możliwość obejrzenia projekcji „Polaris”, na którą bilety rozeszły się już dzień wcześniej. Część osób skorzystało więc z obejrzenia drugiego filmu, na godzinę 13:00 – „Życie Drzew”. Od godziny 12:00 rozpoczęliśmy również oficjalne zabawy. Najpierw, wszyscy nasi mali goście zmierzyli się z zadaniami na kartach pracy – rebusami, krzyżówkami i pytaniami dotyczącymi naszej stałej ekspozycji. Następnie każdy otrzymał Dzienniczek Pokładowy Małego Astronauty i pierwszą pieczątkę, za aktywny udział w zabawie.

Do dyspozycji naszych gości były również klocki konstrukcyjne – słomki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również ich rodziców. W kąciku znajdowały się również kartonowe puzzle do układania rakiet kosmicznych, wiele rodzajów klocków, w tym oryginalne klocki Leonarda oraz popularne jeżyki, drewniana tęcza i kolorowanki.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wielkoformatowa gra KOSMO memo, polegająca na odkrywaniu takich samych plansz i odpowiadaniu na ukryte pytania dotyczące kosmosu.

W sumie, tego dnia, rozdaliśmy 430 dzienniczków pokładowych. Seanse o godzinie 12:00 i 13:00 obejrzała pełna sala widzów, a ostatni goście bawiący się w kąciku zostali z nami aż do zamknięcia.

Kącik Małego Astronauty to miejsce, które na stałe zagości w przestrzeni Planetarium. Będą znajdować się tam zabawki edukacyjne (od piątku do niedzieli) oraz kolorowanki (od wtorku do piątku), z których będzie można korzystać zawsze w godzinach otwarcia.

Dodatkowo, serdecznie zachęcamy nauczycieli i wychowawców, którzy rezerwują u nas bilety na projekcie dla swoich klas, aby skorzystały z możliwości wzięcia udziału w półgodzinnych zabawach dla uczniów po projekcji filmowej. Chęć uczestnictwa należy zgłosić przy rezerwacji miejsc.

Udostępnij: