Ferie na Kosmicznym Podwórku!

Planetarium Wenus zaprasza serdecznie dzieci i młodzież od 8 do 17 roku życia na FERIE NA KOSMICZNYM PODWÓRKU!

Nasi specjaliści przygotowali 4 cykle spotkań dla dzieci w różnych grupach wiekowych, które odbywać się będą w pierwszym oraz drugim tygodniu ferii. Uczestników czeka nie tylko dużo zabawy, ale również mnóstwo ciekawej wiedzy z zakresu astronomii czy fizyki. Zajęcia są bezpłatne a zgłoszenia przyjmujemy na maila zapisy@centrumnaukikeplera.pl. W każdej grupie mamy 15 miejsc.

Uwaga. Uczestnicy mogą zapisywać się tylko na jeden cykl!

 

28.01 – 31.01    10.00 – 12.00    UKŁAD SŁONECZNY NA TRZEPAKU (8 -12 lat)

Scenariusz zajęć „Układ Słoneczny na trzepaku” został przygotowany tak, aby uczestnicy świetnie się bawili, dowiadując się przy tym ciekawych rzeczy na temat naszego najbliższego kosmicznego otoczenia. Poprzez zabawę będziemy stopniowo odkrywać obiekty składające się na bogactwo naszego Układu Słonecznego, popatrzymy przez teleskop na Księżyc, a także zbudujemy własne przyrządy do obserwacji otoczenia.

28.01 – 31.01    12.00 – 15.00    KOSMICZNA KLASA MISTRZÓW (13 – 17 lat)

Warsztat „Kosmiczna Klasa Mistrzów”, odbywać się będzie w Sali Lotów Kosmicznych. Podczas niego postaramy się przybliżyć techniki pozyskiwania i analizy danych satelitarnych ESA jak również sięgniemy do danych pochodzących wprost z Wielkiego Zderzacza Hadronów. Wcielimy się w naukowców pracujących w jednym z najważniejszych ośrodków naukowych świata – CERN.

4.02 – 7.02       10.00 – 12.00    KOSMICZNE WARSZTATY ESA i NASA (8-12 lat)

Jesteś osobą kreatywną, chętną do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, a dodatkowo entuzjastą majsterkowania i tworzenia? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w wyjątkowych czterodniowych warsztatach, podczas których staniesz się twórcą lądowników księżycowych, zbudujesz bioniczną rękę czy też księżycowy system oczyszczania wody, a to wszystko dzięki scenariuszom stworzonym przez najlepszych specjalistów z ESA i NASA.

4.02 – 7.02       12.00 – 14.00    LabPhone (13 – 17 lat)

Na ogół masz go przy sobie i nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Połączenia, wiadomości SMS, internet  – to tylko kilka z podstawowych funkcji dzisiejszych telefonów. Większość z nich ma w sobie całą gamę małych instrumentów, których możemy użyć do odkrywania otaczającego nas świata. Przyjdź, a pokażemy Ci jak zmienić Twój smartphone w LabPhone!

 

Udostępnij: