WorldWide Telescope

WorldWide Telescope to darmowy program, który pozwala otworzyć wirtualne planetarium w domu, szkole czy ośrodku kultury. Dzięki niemu odkryjesz jak niesamowity jest kosmos. WWT wykorzystuje dane zebrane przez największe teleskopy naziemne i kosmiczne, a także, w przypadku obserwacji powierzchni Ziemi, przez satelity. Użytkownicy WWT otrzymują więc zdjęcia i dane pochodzące z ośrodków naukowych i dzięki programowi mogą tworzyć prezentacje, pokazy i seanse, które pozwalają opowiadać o Kosmosie i o Ziemi.

awwt@centrumnaukikeplera.pl

Akademia WWT - rozpoczynamy nabór

W ramach Akademii WWT uczestnicy, przez osiem kolejnych spotkań, poznawać będą funkcje, możliwości oraz zasoby, jakie posiada oprogramowanie. Pod okiem instruktorów spróbują stworzyć własną prezentację wykorzystując wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć. Spotkania odbywać się będą w Sali Lotów Kosmicznych – Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, ul. Sikorskiego 10, Zielona Góra. Zajęcia będą prowadzone przez astronomów Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu:

  • wtorki – godz. 17:00 – dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • czwartki – godz. 17:00 – dla uczniów klas IV-VI SP.

Pierwsze spotkania odbędą się 18. i 20. października 2016 r., czas trwania: 1h (60 min).

 

Zgłoszenia uczestnictwa w AWWT prosimy przesyłać na adres: awwt@centrumnaukikeplera.pl do 12. października 2016 r.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Cykl spotkań zostanie przeprowadzony, gdy zbierze się grupa min. 3 osób.

Zobacz jakie to proste

Po więcej informacji sięgnij tutaj!

Ambasadorem i promotorem WWT w Polsce był Jacek Kupras.
Koniecznie wejdź na jego bloga www.djkupras.blogspot.com i zobacz jakie możliwości daje WorldWide Telescope.