Drużyna z Planetarium Wenus zakwalifikowana do Konkursu CanSats in Europe

Nadszedł dzień, w którym już oficjalnie możemy przekazać, że Michał Biliński – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze, Krzysztof Goliński – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze , Kuba Niedziela oraz Jędrzej Stasik  – uczniowie IV Liceum Ogólnokształcące im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze , czyli członkowie Zespołu CANcanFly, powołanego do życia pod skrzydłami Planetarium Wenus to jeden z 25 Zespołów z Polski, które zakwalifikowano do piątej polskiej edycji Konkursu CanSats in Europe.

Opiekunem Zespołu z ramienia Planetarium Wenus jest Waldemar Grabowski.

Dla nas wszystkich będzie to wyjątkowe 6 miesięcy, podczas których wierzymy, że powstanie zwycięski projekt, mogący reprezentować nasz kraj na arenie europejskiej!

Konkurs organizowany jest w naszym kraju przez oddział Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej – ESERO Polska, powołanego do życia przez Europejską Agencję Kosmiczną. Partnerem projektu jest firma Boeing.

Konkurs polega na zaprojektowaniu oraz zbudowaniu minisatelity wielkości puszki po napoju o objętości 330 ml, wypełnionego elektroniką, który zrzucony z dużej wysokości ma pobierać dane, służące w kolejnym kroku zrealizowaniu założeń dwóch misji – tzw. podstawowej – jednakowej dla wszystkich zespołów oraz dodatkowej, którą każda drużyna opracowuje sama.

Udostępnij: