„Co było przed Wielkim Wybuchem?”, czyli Czwartkowe Spotkania z Nauką

Czwartkowe spotkania z nauką to cykl spotkań, który w Planetarium Wenus odbywa się już od dwóch lat. Co miesiąc, przeważnie w pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy ciekawych gości – naukowców lub specjalistów w danych dziedzinach, którzy podejmują często nie łatwe, za to niezwykle ciekawe tematy. Wszystko przedstawione jest w prosty i przyjemny sposób tak, aby uczestnicy mogli zdobyć jak najwięcej informacji i ciekawostek w przeróżnych dziedzinach naukowych w odniesieniu do otaczającego nas świata.

Celem spotkań jest nie tylko zagłębianie wiedzy w konkretnych tematach ale również obudzenie pewnej ciekawości i chęci jej zdobywania oraz rozszerzania swojego pola zainteresowań.

Do tej pory, pod naszą kopułą gościliśmy między innymi Dr. hab. Marię Przybylską – prof. UZ, Instytut Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego z wykładem „Fizyka na tropie zbrodni, Dr Wojciecha Lewandowskiego – Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego z „Badaniem pulsarów w Zielonej Górze (i nie tylko)”, czy prof. UZ Dorotę Rosińską z wykładem pt. „Fale grawitacyjne – nowe okno na Wszechświat”.

Nowy cykl spotkań rozpoczniemy od niezwykle ciekawego temu jakim jest to, co było przed Wielkim Wybuchem, a opowie nam o tym dr Mateusz Wiśniewicz z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Serdecznie zapraszamy 4 października o godz. 18:00 do Planetarium Wenus przy ul. Sikorskiego 10 w Zielonej Górze.

 

Udostępnij: