Akustyka pomieszczeń, to nie czarna magia – Czwartkowe Spotkania z Nauką

Przed nami kolejne Czwartkowe Spotkanie z Nuaką. Tym razem posłuchamy doktora Jarosława Gila, konsultanta akustycznego we wszelkich sprawach związanych z dźwiękiem, hałasem i drganiami, który opowie, że „Akustyka pomieszczeń, to nie czarna magia”. W trakcie spotkania prelegent przybliży wszystkim zgromadzonym naturę powstawania fal dźwiękowych, ich detekcji oraz sposobów wykorzystania nie koniecznie do tworzenia muzyki.

W 2015 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie: budownictwo na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Praca doktorska dotyczyła izolacyjności akustycznej ścian w placówkach edukacji muzycznej.

 

Dr Gil współprojektował Laboratorium Izolacyjności Akustycznej zielonogórskiego Parku Naukowo-Technologicznego i tam też prowadzi badania izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych i uderzeniowych. Przez siedem lat (2005-2012) pracował w angielskiej firmie Acoustic Associates zajmującej się doradztwem i badaniami z zakresu hałasu i drgań. Od 2012 roku prowadzi firmę zajmującą się wykonywaniem pomiarów poziomu hałasu i drgań, izolacyjności akustycznej, czasu pogłosu i innych parametrów akustycznych.

 

Zapraszamy 4 listopada o godzinie 18:00.

 

Udostępnij: