Akademia Programowania

Zapraszamy uczniów i uczennice, którzy chcieliby spróbować przygody z podstawami nieskomplikowanego programowania strukturalnego. Zajęcia pomyślane są w głównej mierze jako kontynuacja prowadzonej w zeszłym roku grupy dla najmłodszych, ale zapraszamy również dzieci, które w ubiegłym roku na kurs nie uczęszczały.

Podstawowe wymagania to ogólna wiedza dotycząca pojęć występujących w programowaniu, takich jak zmienne typy danych, instrukcja warunkowa i pętla. Warunkiem jest ukończenie gier http://lightbot.com/  oraz http://spritebox.com/

Cotygodniowe, półtoragodzinne spotkania prowadzone będą w oparciu o motto „minimum teorii – maksimum praktyki”, tak, aby uczestnicy w ciągu kilku miesięcy przede wszystkim ugruntowali swoje rozumienie pojęcia „programowanie” oraz zweryfikowali swoje zainteresowania w tym kierunku.

Akademia realizowana jest przy współpracy z  firmą Codelab (https://codelab.pl), prowadzona jest w oparciu o społeczną, partnerską współpracę biznesu, instytucji i osób indywidualnych – wszystkich, którym bliskie jest kształcenie młodzieży w zakresie praktycznych umiejętności IT i upowszechniania idei Otwartego Oprogramowania.

Zajęcia prowadzone będą w formule cotygodniowych półtoragodzinnych zajęć, w każdy wtorek, w godzinach 16.30 – 18.00, dla jednej, 20 osobowej grupy dzieci. Rekrutacja on-line na zajęcia rozpocznie się 24 września i potrwa do 28 września. Po rekrutacji odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne. Zajęcia planujemy rozpocząć w drugim tygodniu października. Wszystkie szczegóły oraz formularz rekrutacyjny dostępne będą od 24 września na stronie: https://codelab.pl/edu

Udostępnij: