1. Forum Przemysłów Kreatywnych

fppZapraszamy na 1. Forum Przemysłów Kreatywnych organizowane przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urząd Miasta Zielona Góra, Fundację Centrum Przemysłów Kreatywnych „ArtCloud” oraz Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej w dniach 16-17 listopada 2016 roku w Zielonej Górze. Konferencja jest wydarzeniem z cyklu zlokalizowanych w Zielonej Górze spotkań, poświęconych innowacji i kreatywności w biznesie. Po raz pierwszy w województwie lubuskim naukowcy, przedsiębiorcy, artyści i osoby, dla których rozwój sektora CCI w naszym województwie jest szczególnie ważny, spotkają się pod jednym dachem.

W ramach dwudniowego Forum nie zabraknie także prezentacji i przykładów rozwijających się przedsiębiorstw działających w obszarze kreatywnym – zarówno tych już działających, jak i nowo powstałych, które już mogą pochwalić się zdobyciem rynku. Podczas warsztatów i prezentacji drugiego dnia Forum proponujemy Państwu udział w dyskusji i praktyczne omówienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji i przedsiębiorstw funkcjonujących w sektorze CCI, m.in. pomysłów na wspólne i kreatywne poszukiwanie pomysłów na promowanie usług i towarów kreatywnych „Made in Lubuskie”.

W tym roku hasłem przewodnim Forum jest „Gospodarka a kreatywność w cyfrowych czasach”. Chcemy wspólnie z Państwem porozmawiać o tym, jak w najbliższych latach mogą i powinny rozwijać się o osoby, organizacje i przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze CCI. Wśród poruszanych kwestii postaramy się odpowiedzieć na pytania m.in. dotyczące komercjalizacji cyfrowej sztuki (innowacje technologiczne a sztuka):

Czy nowe cyfrowe media (online) to nowe możliwości demokratyzacji i upowszechnienia sztuki czy koniec elitarności sztuki?

Czy można zarobić na prawach autorskich?

Czy Leonardo da Vinci używałby Snapchat’a a Salvador Dali VR?

Co moderniści i futuryści sądziliby o Pokemon Go?

Jak sztuka może zmienić technikę a technika sztukę?

Czy artyści i twórcy technologii ICT nie mają wyjścia i muszą razem pracować?

Forum jest doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów!

Udział w Forum jest bezpłatny!

http://www.fpk.uz.zgora.pl

Udostępnij: